Web Tasarım Firması

E Ticaret Web Tasarımı

Lütfen Bekleyiniz...

Geri Dön

E Ticaret Web Tasarımı

E Ticaret Web Tasarımı

E Ticaret Web Tasarımı

İnternetin yaygınlaşması ile beraber internet ortamından satışlar da artmaya başladı. İnternet üzerinden mal ve hizmet satın alınmasına "e-ticaret" adı veriliyor. E-ticarete elektronik ticaret de deniliyor.

Dinamik web sitesi tasarımı olan E ticaret Web tasarımı, güvenilir bir şekilde yapılması gerekiyor. Çünkü tasarımda kredi kartı bilgilerini giren kullanıcılar sanal pos makinesi kullanarak alış veriş gerçekleştiriyor.

Bu da E ticaret yazılımı için kullanılan programların ve e ticaret sitesinin yüksek güvenilirlikte olmasını zorunlu kılıyor.

Ticaretin internet üzerinde uygulandığı sistemde ticarette yaşanan riskler internet üzerinde de yaşandığı için güvenlik önlemlerinin iyi alınması ve tasarım bu konuda alt yapısı olan profesyonel tasarımcılar tarafından yapılması gerekiyor.

E-ticaret sitesi tarafından satılan ve alınan hizmet ile ürünlerde sınırlamalar bulunmuyor. Aklınıza gelebilen ve gelemeyen her şey nasıl ticari yaşamda alınıp satılabiliyorsa e ticaret web sitesi aracılığıyla da alınıp satılabiliyor.

E-ticaret sitesi olanların kazançlarına kazanç eklemesi, görsel ve içerik olarak iyi hazırlanmış sitenin yanı sıra pazarlama tekniğinin ve sosyal medyanın başarılı bir şekilde kullanılmasına da bağlı oluyor.

E-ticaret yapabilmemiz için internet bağlantılı bilgisayar, E-ticaret yazılımı kullanılarak hazırlanmış bir e ticaret sitesi ve siteden alış veriş yapmak isteyen site üyelerine ihtiyaç var.

Potansiyel müşterilerin siteye üye olarak alış veriş yapması için sitenin cazibesinin olması, kullanıcılara hitap eden ürünlerin satılması, görsel ve içerik olarak özgün olması en başta bulunması gerekenler arasında yer alıyor.

Bunların yanı sıra pazarlama stratejisi belirlemek kazanca kazanç eklemek için gerekli bulunuyor.

"E ticaret sitesi" tasarlanılırken hedeflerin iyi belirlenmesi gerekiyor. Çünkü e-ticaret siteleri şirketler arasında yapılan elektronik ticaret, şirketlerle tüketiciler arasında gerçekleştirilen elektronik ticaret, şirketlerle kamu idaresi arasında

gerçekleştirilen elektronik ticaret ve tüketicilerle kamu idaresi tarafından gerçekleştirilen elektronik ticaret olmak üzere dörde ayrılıyor.

E-ticaretin satıcılar açısından da alıcılar açısından da önemli faydaları bulunuyor. Tüketiciler yani alıcılar açısından en büyük faydası zaman kaybının önüne geçilmesi ve alış veriş merkezlerini saatlerce dolaşmak zorunda kalmamak

olurken satıcılar açısından da maliyetlerin düşmesi oluyor. (E-ticaret sitesi olmayan firmalar depolama, eleman, kira, elektrik ve benzeri giderlerle de uğraşmak zorunda kalıyor)

E-ticaret aracılığı satıcının yanı sıra üretici, banka, sigorta şirketi, kargo şirketi, yazılım şirketi, devlet de olumlu şekilde etkileniyor.

E-ticaret ile geleneksel ticaret arasındaki en büyük fark ise elektronik ortamda işlemin çok hızlı şekilde gerçekleşmesi olarak dikkatleri çekiyor.

Kurumsal e ticaret ise müşterinin güven duyması için en önemli kıstaslar arasında yer alıyor.

E-ticarette siz de yer almak istiyorsanız profesyonel kadromuz ile e ticaret web tasarımı için hizmetinizdeyiz.

Penda Plus E Ticaret

E Ticaret Web Tasarımı

İletişim için : 0538 020 67 45