Web Tasarım Firması

SEO Nedir

Lütfen Bekleyiniz...

Geri Dön

SEO Nedir

SEO Nedir

SEO nedir şeklinde bir soruya verilebilecek en kısa ve en doğru yanıt web sitesinin arama motorlarında indekslenebilmesi ve sitenin bir çok kişi tarafından ziyaret edilebilmesi için

site içinde ve site dışında yapılan çalışmaların bütününe "SEO" deniliyor. SEO uzun süren, sabır isteyen ve sürekli güncelleme gerektiren çalışmalardan oluyor.

SEO açılımı ise Türkçe’de "Arama Motoru Optimizasyonu" anlamına gelen "Search Engine Optimization" kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor.

SEO ne demek? diyenlere sitelerin üst sıralarda olması için yapılan ve sürekli güncel tutulan çalışmalardır da denilebilir.

SEO çalışmaları, site içi SEO çalışmaları ve site dışı SEO çalışmaları olarak ikiye ayrılıyor.

SEO çalışmalarında hedef, sitelerin kendi başlarına ulaşamayacakları ziyaretçi sayısına yani web popülerliğine ulaşması için çeşitli yöntemlerin kullanılması ve arama motorlarına üst sıralara çıkarılmasıdır.

Reel ticarette kazanca kazanç eklemek için reklam ve tanıtım çalışmalarının nasıl kendi zamanında yapılması gerekiyorsa örneğin yaz turizmi için turizm sektörünün reklamlarını

Mart ayında vermesi avantaj sağlarken Eylülde vermesi fazla kazanç sağlamıyor sadece tanınılırlığı arttırıyorsa

SEO çalışmalarından yüksek verim alınabilmesi için sektöre ve sektörün hareketli olduğu sezona göre SEO çalışmaları yapmak kazanca kazanç ekliyor.

Yaz aylarında zayıflama, tatil, organizasyon, eğlence ve benzeri sektörler için SEO çalışması yapılması kazancı maksimuma çıkaracağı gibi, Uludağ tatili vb kayak merkezleri İçin SEO çalışması yapmak sadece tanınılırlığı artıracaktır.

Kazanca da etki etmesi için çalışmanın mevsiminde yapılmasında fayda bulunuyor.

Bazı sektörlerde ise SEO çalışması sezonluk değil yılın her ayına yayılarak yapılıyor. 

SEO çalışması, yeni bir site için farklı, e-ticaret siteleri için farklı, haber siteleri için farklı yapılıyor. Yani hangi site için ne tür bir SEO çalışması yapılacağını iyi bilmekte yarar var.

SEO teknikleri özellikle de arama motorlarının önem verdiği teknikler, site tasarımı yapılırken uygulanması gerekiyor.

Web sitesinin her sayfasının ayrı içerik olduğunun belirtilmesi için title, description, keywords gibi önemli alanları hedef anahtar kelimelerle ve etiketlerle girmek sitenin arama motorları tarafından daha kolay okunmasını sağlıyor.

SEO uygulamaları esnasında kelime bazlı SEO özgün olarak düzenlenmeli ve site ziyaretçisine faydalı bilgiler içermeli.

Özgün ve kaliteli içerikler eklemek kadar site içi optimizasyonu doğru uygulamak da önem taşıdığı için bu konularda konusunda uzman bir SEO danışmanından yardım almak uygun oluyor.

Konusunda uzman olan SEO danışmanı siteniz için uygulayacağı çalışmalar için SEO fiyatlandırması yaparak sizlere tek başınıza uygulamakta zorluklar çekeceğiniz SEO tekniklerini size özel uygulamalarla gerçekleştiriyor.

Siteniz için size özel SEO teknikleri için bir tık yanınızdayız.

SEO Nedir

İletişim için : 0538 020 67 45