Web Tasarım Firması

Kurumsal Web Sitesi

Lütfen Bekleyiniz...

Geri Dön

Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal kimlik kazanmak isteyen firmalar kendilerine özel ve özgün kurumsal web sitesi tasarımı yaptırıyorlar.

Kurumsal web siteleri, dinamik web sitesi olarak ya da statik web sitesi olarak hazırlanabiliyor. Nasıl hazırlanacağına site sahibi firma karar veriyor.

Statik hazırlanan kurumsal web siteleri, sadece ürün ve hizmetlerin tanıtılması, kurum hakkında bilgi verilmesi ve iletişim adreslerinin yayınlanması şeklinde hazırlanıyor ve fazla güncelleme gerektirmiyor.

Dinamik hazırlanan web siteleri, ürünlerle hizmetlerin tanıtılması, kurumun tanıtılması, iletişim bilgilerinin yer almasının yanı sıra duyurular, haberler ve kampanyalar konusunda müşterilerin bilgilendirilmesi,

müşterilerin de site güncellemelerine yorumlar ve benzeri şeylerle katılması şeklinde hazırlanıyor ve sık sık güncelleniyor.

Kurumsal web sitelerinin profesyonel bir şekilde konusunda uzman profesyonel tasarımcılar tarafından hazırlanması ve kurumun kimliğini yansıtması gerekiyor.

Kurumsal Web Sitesinde Neler Olmalı? 
Yeni Ticaret Kanunu’na özel olarak hazırlanmış olmalı.
Sektörel bilgiler detaylı olarak verilmeli
Kurumsal firmaların tanıtımı yer almalı.
İletişim bilgilerini içeren sayfa bulunmalı.
Müşterilerin kolayca bulmasını sağlamak için google haritası eklenmeli.
SEO çalışmaları yürütülmeli.
Çalışan herkese kurumsal eposta uzantısı olan eposta verilmeli.
Trafiğin sınırsız olması sağlanmalı.

Kurumsal web site tasarımı öncesinde kurumun renkleri, logosu, vizyonu, misyonu ve kurumsal özellikleri kurumsal web tasarımı yapacak kişi tarafından iyice araştırılmalı görseller, metinler ve grafikleri tasarlamaya bu araştırma sonrasında başlanmalıdır. 

Çünkü kurumsal web site ile firmanın müşterileri ve potansiyel müşteri adaylarının gözünde firmanın kurumsallığı ne kadar belirgin olursa hizmetlerin kalitesi ve kullanılışlı olmasına yönelik güven de o kadar artar.

Kurumsal web site yazılımı, iyi olarak hazırlanmalı ve kurumun tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmeli aynı zamanda da kullanıcı siteden mümkün olduğunca yararlanabilmelidir. Bu sayede sitenin kullanılışlı olması ve ziyaretçilerinin artması sağlanabilir.

Ayrıca sitede sosyal medyadan faydalanılması, özgün olması, bilgilerin yeterli düzeyde bulunması, isteyenler için ayrıntılı bilgi ile görseller sunabilmesi, ziyaretçiler

7 gün 24 saat ulaşabilmesi veya ulaştığında cevap alabilmesi (Sitede bunun için bilgi formları bulunmalı ve müşterilerin doldurdukları bilgi formlarına çok kısa sürede dönülebilmesi), kısa sürede yüklenebilmesi,

müşteri ilişkileri yönetimi yapılabilmesi, arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesi gibi özellikler de kurumsal web sitesinin başarılı olduğunu gösteren kıstaslar arasında yer alıyor.

Kurumsal sitenin tanıtılması ve etkin bir şekilde kullanılması için de reklam planı hazırlanmalı, ziyaretçilerin yorumlarının alınarak geri bildirimlerinin sağlanması, benzer sitelerle karşılaştırmalar yapılması,

tanıtımın eposta ile yapılması ve tanıtım için sosyal medya imkanlarından faydalanılması gibi özellikler gerekiyor.

Kurumsal web sitesi yaptırmak istiyorsanız profesyonel kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Kurumsal Web Sitesi

İletişim için : 0538 020 67 45