Web Tasarım Firması

Web Site Tasarımı

Lütfen Bekleyiniz...

Geri Dön

Web Site Tasarımı

Web Site Tasarımı

Web Site Tasarımı, Web sitesinin internet ortamında yayınlanması için gerekli alt yapı çalışmalarının yapılarak görsel ve içerik olarak tasarlanmasına web site tasarımı deniliyor.

Web sitesi, İnternet üzerinden haberleşmeden tutun ürünlerin tanıtılması ve pazarlanmasına kadar geniş bir yelpaze için tasarlanan sayfaların bütününe deniliyor. 

Tasarımı gerçekleştirilen siteler hostinglere yükleniyor ve buradan da kullanıcılara sunuluyor.

Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan siteler de kalıcı oluyor. "Web sitesi" tasarlanarak ve yayınlanarak en ekonomik şekilde tanıtım ve pazarlama yapılıyor.

Web site tasarımı yapılırken unutulmaması gereken en önemli şey hazırlanan web sitesinin hazırlanacak kişinin, kurumun ya da kuruluşun özelliklerini yansıtmasıdır.

Web site tasarlanırken içerikler fazla yoğun olmamalı, sayfalar çabuk açılarak ziyaretçileri fazla bekletmemeli, uygun formatlarda hazırlanmalı, büyük boy grafik, video ve fotoğraflarda çözünülürlük düşürülmeli ve ana sayfanın altında yer alan sayfalara kolayca ulaşılabilmeli.

Günümüzde web sitesinin önemini halen kavrayamamış insanlar azınlıkta da olsa bulunuyor.

Bu kişilerin işletmelerine baktığımızda ve geçmiş yıllarla karşılaştırdığımızda ise web tasarımı yaptıran ve internet ortamında yerini alan sitelere göre daha az kazançları olduğu, kardan zarar etmeye başladıkları ve giderek küçüldükleri gözlemleniyor.

Bunun nedeni araştırıldığında ise zorlu rekabet ortamında, teknolojinin imkanlarını kullanmak yerine kendilerini geçmişte başarılı kılan ama günümüzde işe yaramayan pazarlama ve satış tekniklerini kullandığı görülüyor.

"Web site yazılımı" statik web sitesi ve dinamik web sitesi olarak yapılıyor.

Statik web siteleri fazla güncellenme gerektirmeyen sadece tanıtım içerikli siteler iken dinamik web sitelerinde sürekli güncelleme gerekiyor. Bu tarz sitelerde site sahipleri de güncellemeleri yönetim panelinden yapabiliyor.

Web sitesi ile broşür maliyetini kıyasladığımızda 1000 adet broşür ile her broşürü 10 kişinin gördüğünü farz edersek en fazla on bin kişiye ulaşılıyor.

Broşür basımında matbaada telefon numarası ya da benzeri bir hata olduğunu düşündüğümüzde hatanın düzeltilebilmesinin tek imkanı yeniden bin adet broşür bastırmak oluyor.

Burada da hatalı broşürü alan kişiye ulaşmak devreye giriyor ki bu da nerede ise zor oluyor. Bu broşürlerin çok renkli, sayfalı ve kaliteli hazırlandıklarını ve 1000 TL ödendiğini varsayalım.

Hatalı broşürler için de matbaanın ücret almadığını düşünelim 1000 TL ile en fazla 15 bin kişiye ulaşıldığını siz de göreceksiniz.

Web sitesi tasarımı yapıldığında ise 1000 TL’lik bir site görsel ve içerik olarak güncel olduğunda SEO çalışmaları da yapılırsa belki birkaç saatte 15 bin kişinin ziyaret ettiği bir site olacak.

Birkaç saatte 15 bin kişi tarafından ziyaret edilen bir site ile (Günde bin kişi bile ziyaret etmiş olsa 1 yılda 365 bin kişi ziyaret etmiş olacak) aynı maliyete en fazla 15-20 bin kişinin gördüğü broşür ile potansiyel müşteri olma olasılığını hesapladığımızda web sitesi yaptıranın daha kazançlı olduğunu görüyoruz.

İnternet sitesi yaptırmak ve teknolojinin nimetlerinden siz de faydalanmak istiyorsanız profesyonel ekibimizle web site tasarımı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Web Site Tasarımı

İletişim için : 0538 020 67 45