Web Tasarım Firması

Web Tasarım Nedir

Lütfen Bekleyiniz...

Geri Dön

Web Tasarım Nedir

Web Tasarım Nedir

Web Tasarım Nedir, Hepimiz internet ortamında, web sitelerinde geziyor, oyun oynuyor, sohbet ediyor, haber okuyor ya da alış veriş yapıyoruz.

İnternet ve web sitesi hakkında daha detaylı bilgi almadan önce web tasarımı nedir? Sorusuna cevap vermek gerekiyor.

İnternet sitesini yapmak için kodlar kullanarak görseller yapmaya web tasarım deniyor. Eskiden kodları tek tek yazmak gerekirken günümüzde bu işlem çeşitli programlar vasıtası ile daha kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Kodlamanın el ile yapıldığı ve yardımcı programlar kullanılmadığı dönemlerde yapılan nokta hatası bile sitenin çalışmamasına sebep olabildiği için web tasarım çok önemli ve zahmetli bir işti. Bu yüzden maliyeti de oldukça yüksekti.

Günümüzde yardımcı programlar vasıtası ile web tasarım işi daha da kolay yapılan bir iş haline gelse de geçmiş döneme göre sık sık güncelleme gerektiren ve daha çok satış için daha çok ziyaretçi,

daha çok ziyaretçi için de daha aktif halde bulunması gereken bir tanıtım ve satış yöntemleri arasında yer alıyor.

Web tasarımı için farklı kodlamalar kullanılsa da web siteleri "statik web sitesi" ve "dinamik web sitesi" olarak ikiye ayrılıyor.

Statik web sitelerinde fazla güncelleme ihtiyacı duyulmazken dinamik web sitelerinde sık sık belki de günde birkaç kez güncelleme gerekebiliyor.

Web sitesi yaptıracaksanız ve nasıl web sitesi yaptıracağınızı bilmiyorsanız fakat sitenizin de sürekli güncel olmasını istiyorsanız dinamik web sitesi yaptırmanız gerekiyor.

Web tasarımı yapılırken sitenin haritasının çıkartılması alt yapısının düzenlenmesi ve tasarımın ona göre hazırlanması gerekiyor.

Bunların yapılırken de sitenin yapılış amacı, kimlere hitap edeceği, hangi görsellerin kullanılacağının belirlenmesi önem taşıyor.

Web sitesi tasarlanırken sayfaların mümkün olduğunca hızlı açılması, bunun için de sayfa içinde yer alan fotoğraf video ve görsellerin web tasarımı yapmayı bilen kişiler tarafından siteye eklenmesi gerekiyor.

Sitenin diğer sayfalarına verilen linklerin hatasız açılması, site ziyaretçilerin gözlerini yormayacak şekilde tasarım yapılması, anahtar kelimelerin hedef kitlenin siteyi ziyaret etmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmesi de

web tasarımı yapan kişilerin tasarım yaparken dikkat etmesi gereken konular arasında yer alıyor.

Site tasarımı yapılırken web sitesine değer katacak ve ziyaretçilerin artmasını sağlayacak haberler, duyurular, anket, formlar, forumlar gibi alanların da eklenmesinde fayda bulunuyor.

Çünkü site, ziyaretçi siteyi aktif olarak kullandığı ve aradığı konuları sitede bulduğu takdirde çok kişi tarafından birçok defa ziyaret edilir.

Birde seo çalışması yapıldığında sitenizin google arama sonuçlarında bulunurluğuda artıp ilk sıralamalara kadar yükselmiş olacaksınız.

Web tasarımı yaptırmak için bizi arayınız.

Web Tasarım Nedir

İletişim için : 0538 020 67 45