Web Tasarım Firması

Web Tasarım

Lütfen Bekleyiniz...

Geri Dön

Web Tasarım

Web Tasarım

Web Tasarım, İnternetin yaygınlaşması, e-ticaretin yeni yüzyılın önemli ticaret alanlarından biri olması ile beraber web tasarım da önemli bir hale geliyor.

Kurumsal kimlik sahibi olmak isteyenlerin bu kimliklerini yansıtması ve e-tanıtım faaliyetlerini gerçekleştirmesi için hosting adı verilen ağlarda yayınlanan sitelerin tasarlanması ve oluşturulması sürecine web tasarım adı veriliyor.

İnternet ortamında yayınlanan sitede yer alan yazılar, fotoğraf gibi görsel ya da video veya ses kaydı gibi işitsel araçlar kullanılarak yapılan

web sitelerinde “ana sayfa”, “basından”, “vizyonumuz”, “misyonumuz”, “biz kimiz?”, “hizmetlerimiz” gibi tanıtıcı sayfalara ve ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgi içeren sayfa ile görsellere yer veriliyor.

Bundan 15 yıl kadar önce sadece tanıtım amaçlı, maliyetli olan ve fazla güncelleme içermeyen web siteleri günümüzde hemen her gün güncellenmesi gereken buna karşılık da maliyeti geçmiş dönemlere göre düşük olan bir tanıtım ve satış alanı haline dönüşmüş durumdadır.

İnternet kullanıcılarının artması ile e-ticaret gelişmiş, satışını internet ortamında yapmak kar elde etmek ve rekabet etmek isteyen şirketler için olmazsa olmaz bir durum haline gelmiştir.

Şirketlerin tanıtımdan ziyade internet ortamında da satış yapması için web tasarımının yanı sıra web yazılım uygulamalarının da yapılması gerekiyor. Web siteleri kullanma amaçlarına göre statik ve dinamik olarak hazırlanıyor.

Statik Web Tasarım;

Statik web siteleri güncelleme gerektirmeyen gerektirdiği zaman ise site sahibinin web tasarım yapan firmaya bunu yaptıracağı sitelerdir.

Daha çok görsel tasarım programları uygulanarak hazırlanan statik siteler web tasarımcısı tarafından hazırlandıktan sonra siteyi yayına alacak servera aktarılır.

Böylelikle site yayına girmiş olur. Bu site, fazla sayfası olmayan ve içeriğinin sıklıkla değiştirilmeyeceği siteler için uygulanır.

Sitenin olumsuz yönü site sahibi güncelleme yapmak istediğinde tasarlayan ve hazırlayan kişi ya da firmaya bağlı olunmasıdır. Bu sitede html gibi tasarım kodları kullanılıyor.

Dinamik Web Tasarım;

Dinamik web siteleri statik olanlara göre hareketli olan ve sık sık güncellenen sitelerdir. Dinamik web sitelerinde asp, php, jsp gibi programlama dilleri kullanılıyor. Bunların yanı sıra html, css flash ve benzeri uygulamalar da dinamik web tasarımında yer alıyor.

Dinamik web tasarımında güncelleme işlemi site sahibi tarafından da gerçekleştirilebiliyor. Yani site sahibi, site tasarımcısına bağlı kalmadan yönetim paneline girerek gerekli güncellemeleri gerçekleştiriyor. 

E-ticaret sitesi gibi ya da haber portalı gibi siteler için dinamik web tasarımı yapılan siteler daha çok kullanılışlı oluyor.

"Web tasarım" işi ile uğraşan, konusunda uzman olan ekibimiz ile internet alanında "danışmanlık hizmeti" de verdiğimizden internet, web tasarımı, web yazılımı, e-ticaret ve benzeri sorularınız için iletişim numaralarımızdan irtibata geçebilirsiniz.

Web Tasarım

İletişim için : 0538 020 67 45